Ξυριστική Μηχανή Ασφαλείας Muhle R41 Grande Ανοικτού Τύπου 3 Τεμαχίων Nickel
![0](https://hairmaker.gr/modules/spmgsnipreview/views/img/star-active-yellow.png)
![1](https://hairmaker.gr/modules/spmgsnipreview/views/img/star-active-yellow.png)
![2](https://hairmaker.gr/modules/spmgsnipreview/views/img/star-active-yellow.png)
![3](https://hairmaker.gr/modules/spmgsnipreview/views/img/star-active-yellow.png)
![4](https://hairmaker.gr/modules/spmgsnipreview/views/img/star-active-yellow.png)
Με την αγορά αυτού του προϊόντος κερδίζετε 39 πόντους. Με τους 39 πόντους κερδίζεται εκπτωτικό κουπόνι για την επόμενη αγορά σας αξίας 1,17 €.
Open comb ξυριστική μηχανή με rosegold λαβή. - ιδιαίτερα "επιθετική ξυριστική μηχανή ασφαλείας" - κατάλληλη για έμπειρους χρήστες και για 1 εώς 2 ξυρίσματα την εβδομάδα.
Oι λεπίδες ξυρίσματος αντικαθίστανται εύκολα ξεβιδώνοντας την κεφαλή της R41.
Μπορείτε να διαλέξετε ανταλλακτικές λεπίδες DE, όπως επίσης να δοκιμασετε και τις λεπίδες ξυρίσματος DE MÜHLE, που ταιριάζουν απόλυτα με αυτήν την διαχρονική ξυριστική μηχανή ασφαλείας.
Διαστάσεις: 41 mm x 94 mm
Βάρος: 64 g
Λίγο μετά την επιστροφή του από τον πόλεμο το 1945, ο Otto Muller είχε την αισιοδοξία οτι θα βρεί τρόπο να ξεκινήσει την επιχειρησή του. Τα πράγματα ήταν δύσκολα για όλους και ο Ιδρυτής της εταιρείας δεν είχε σχεδόν κανένα κεφάλαιο, χώρους ή υλικά.
Εκείνες την εποχή σχηματίστηκε η ιδέα του Μύλου (Muhle) ως λογότυπο της εταιρείας, που κοσμεί κάθε προιόν της.
Η επιχείρηση μεγάλωσε, προσελήφθησαν εργαζόμενοι, πέραν της οικογένειας, και η εταιρεία άρχισε να ειδικεύεται στην κατασκευή πινέλων ξυρίσματος. Ήρθαν και οι πρώτες εξαγωγές με προιόντα που παραδόθηκαν στην Ελλάδα, τη Ρωσία και τις Αραβικές χώρες. Οι αποστολές βέβαια εξακολουθούσαν να μεταφέρονται στο σιδηροδρομικό σταθμό, με τα γνωστά ιππήλατα αμαξίδια.
Σήμερα σχεδόν 10 χρόνια μετά, η Muhle παρουσιάζει πλήρεις σειρές προιόντων σε όλο το φάσμα του Παραδοσιακού Ξυρίσματος κάτω από το "έμβλημα του Μύλου" !
Τα προϊόντα μπορούν να σας αποσταλούν οπουδήποτε εντός της Ελληνικής Επικράτειας.
(Διαβάστε περισσότερα εδώ )
Τώρα η online παραγγελία σου γίνεται ακόμα πιo εύκολη και γρήγορη! Παραλαβή και Πληρωμή της παραγγελίας σας από το κατάστημά μας.
Μπορείτε να παραλάβετε την παραγγελία σας κατά τις ώρες λειτουργίας του καταστήματος μας στην διεύθυνση Λεωφόρος Κύπρου 81 Αργυρούπολη τκ 16451. Τηλ για κρατήσεις και παραλαβές προιόντων στο 2109901100.
Ευχαριστούμε
Μπορείτε να επιλέξετε τρόπο πληρωμής ανάλογα με την προτίμησή σας ανάμεσα σε:
Οι τραπεζικοί λογαριασμοί στους οποίους μπορείτε να καταθέσετε τα χρήματα είναι:
Όνομα δικαιούχου : Γκοτσόπουλος Ι & Βαλάρη Π.ΟΕ
(περισσότερα δείτε εδώ)
Μπορεί επίσης να σας αρέσουν
Πολύ όμορφη μηχανή και πραγματικά...beast ! Έπεσα πάνω στον χαμό του lock down & του Black Friday οπότε έκανα υπομονή για να έρθει παραμένοντας αξύριστος για μία εβδομάδα. Της έβαλα μία λέπίδα feather και γένια εβδομάδας χρειάστηκε μόνο ένα πέρασμα για να τα εξαφανίσει. Την δοκίμασα και με γένια δύο ημερών και κόντρα και ήταν πάλι πολύ καλό το αποτέλεσμα. Το μόνο που χρειάζεται είναι κοφτερή λεπίδα και αφρό που να γλυστράει.
Απαιτεί μεγάλη προσοχή και εμπειρία; γένια 3 ημερών το λιγότερο και όχι βιασύνη κατά το ξύρισμα. Αν αυτά υπάρχουν τότε το ξύρισμα θα είναι πολύ βαθύ και απολαυστικό.
Αν ξυρίζεσαι 2-3 φορές την εβδομάδα και έχεις γένια σκαντζόχοιρου - η δικιά μου περίπτωση;;; σε συνδυασμό με permasharp η feather αποτελεί τον τέλειο συνδυασμό και μάλλον μονόδρομο.Με δύο περάσματα έχεις απίστευτα βαθύ μπαρμπέρικο ξύρισμα με μηδενικά καψίματα και κοψίματα (προϋπόθεση μια normal προετοιμασία ακόμη και χωρίς preshave). Δεν πιστεύω ότι θα βολέψει άνδρες μικρής σχετικά ηλικίας που το δέρμα και η τρίχα είναι αρκετά μαλακές. Για σκληρά ....ανθρώπινα γένια η χρήση της με λιγότερο αιχμηρά ξυραφάκια είμαι σίγουρος ότι θα δίνει πάλι εντυπωσιακά αποτελέσματα. Δεν πρέπει να φοβίζει η κεφαλή της αλλά να θυμάσαι λιγότερα περάσματα =λιγότεροι ερεθισμοί.